Jak zaprosić gości na wesele?

Jak zaprosić gości na wesele?

Zaproszenie gości na wesele to jedna z najważniejszych rzeczy podczas przygotowań ślubu. Lista zazwyczaj tworzona jest już na samym początku, dzięki czemu Młoda Para ma ogólny pogląd na ilość osób i wielkość całego wydarzenia. W jaki sposób najlepiej zaprosić gości na swoje wesele? Mamy dla ciebie kilka wskazówek!

Wysyłka zaproszeń pocztą

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na zaproszenie gości na wesele jest ich wysyłka drogą pocztową. Wówczas Para Młoda na etapie tworzenia ostatecznej listy zaproszonych osób zwraca się do nich z prośbą o podanie adresów i wysyła je zazwyczaj w kilku turach. Najlepiej nadać przesyłki listami poleconymi, aby nie zaginęły one podczas doręczania, co niestety w naszym kraju zdarza się dość często. Warto pamiętać, aby doliczyć do budżetu weselnego koszt wysyłki zaproszeń. Najczęściej wynosi od od 5 do 10 zł i uzależniony jest przede wszystkim od wielkości oraz masy przesyłki.

Osobiste zaproszenia

Jeszcze do niedawna standardem było osobiste zapraszanie gości na wesele. Wówczas Para Młoda planowała odwiedziny poszczególnych osób i podczas ich trwania uroczyście wręczała zaproszenia. Obecnie popularny jest model hybrydowy, dlatego że coraz więcej osób mieszka za granicą lub po prostu zbyt daleko od miejsca zamieszkania pary, aby była ona w stanie odbyć podróż w tak napiętym momencie, jakim jest okres przygotowań do wesela. Wiele par odwiedza zatem osobiście jedynie najbliższych znajomych i rodzinę, a dalsze osoby otrzymują swoje zaproszenia droga pocztową. Rodzicom i najbliższej rodzinie warto również przygotować specjalne, np. drewniane zaproszenia ślubne, które stają się wyjątkową pamiątką na długie lata.

Grupowe zaproszenie w mediach społecznościowych

Wiele par w ostatnim czasie decyduje się również na zaproszenie gości na wesele za pośrednictwem mediów społecznościowych. To niezwykle popularne rozwiązanie, które można przypisać naszym czasom. W jaki sposób najczęściej się to odbywa? Możliwości jest naprawdę wiele. Niektórzy tworzą specjalne wydarzenia np. na platformie Facebook, które są oczywiście prywatne i dostęp do strony wydarzenia mają jedynie osoby zaproszone. Inni publikują na swojej tablicy grafikę, która przypomina materialne zaproszenie i zawiera wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące uroczystości. Popularnym rozwiązaniem jest także wysłanie spersonalizowanych wiadomości wraz z podobną grafiką. To opcja szczególnie wygodna w przypadku gości, którzy np. często zmieniają miejsce swojego zamieszkania lub po prostu mieszkają na tyle