Jak zmienić kolor taśmy ogrodzeniowej? Sprawdźmy!

Jak zmienić kolor taśmy ogrodzeniowej? Sprawdźmy!

Taśmy ogrodzeniowe cieszą się ogromną popularnością – dzięki nim szybko, stosunkowo tanio i efektownie odświeżymy oraz zabezpieczymy ogrodzenie domu czy balustradę ogrodową. Dziś opowiemy o tym, w jaki sposób zmienić kolor takiej taśmy ogrodzeniowej – jaki rodzaj farby najlepiej zda egzamin? Jaka metodą najlepiej rozprowadzić farbę na taśmie ogrodzeniowej? Odpowiadamy!

Taśmy ogrodzeniowe – co to takiego?

Taśmy ogrodzeniowe służą do zabezpieczania ogrodzeń – dzięki nim pozbędziemy się szczelin i odstępów pomiędzy pionowymi elementami ogrodzenia. To doskonałe rozwiązanie na balkon – kot nie będzie miał już jak wychodzić do sąsiadów, a my zyskamy więcej prywatności. To paski wykonane z polipropylenu o szerokości od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów i długości nawet kilkudziesięciu metrów. Ich zaletą jest prostota montażu – polega on na przeplataniu takiej taśmy przez pionowe elementy ogrodzenia i przytwierdzaniu przy pomocy dołączonych w zestawie klipsów mocujących. Jeżeli już wspomnieliśmy o montażu, to warto dodać, że tego rodzaju taśmy są dedykowane do ogrodzeń pionowych – najlepiej kutych i metalowych. Taśma ogrodzeniowa na płot dostępna jest w wielu kolorach i na prawdę z ich użyciem poprawimy wygląd nawet najmniej estetycznego płotu. Co jednak zrobić, jeżeli wśród wielu opcji kolorystycznych nie znajdziemy dokładnie tej, której szukamy? Taką taśmę możemy pomalować samodzielnie w prosty i wygodny sposób!

Jak zmienić kolor taśmy ogrodzeniowej?

Wspomnieliśmy już, że taśmy ogrodzeniowe wytwarza się z polipropylenu. Tworzywo to jest odporne na działanie promieni słonecznych oraz substancji takich jak sól drogowa. Skoro już wiemy, z jakiego tworzywa produkuje się taśmy ogrodzeniowe, to zdradzimy, że najodpowiedniejsza do pomalowania tego materiału jest farba akrylowa do tworzyw sztucznych. Jak nanieść farbę na powierzchnię taśmy? Na pewno nie przy użyciu pędzla – byłoby to zbyt czasochłonne. Opryskiwacze ciśnieniowe to narzędzia, dzięki którym szybko i równomiernie naniesiemy farbę na powierzchnię taśmy.

Jak przygotować się do malowania taśm ogrodzeniowych?

Tak jak przy każdym innym malowaniu, tak i w wypadku malowania taśm ogrodzeniowych należy odpowiednio zabezpieczyć teren. Jeżeli mamy taką możliwość, to malowanie najlepiej wykonać w ogrodzie. Taśmy układamy na folii malarskiej. Najlepiej zostawić duży zapas folii po obu stronach taśmy – po około 1-1,5 metra. Teraz już nie pozostaje nam nic innego, jak zająć się malowaniem – końcówkę zraszacza utrzymujemy około 70 cm od taśmy ogrodzeniowej i nanosimy farbę. Po wyschnięciu pierwszej warstwy czynność należy powtórzyć. Na koniec możemy wlać rozpuszczalnik do zbiornika opryskiwacza i w ten sposób pozbyć się resztek farby.