Nowe produkty tytoniowe – na co warto zwrócić uwagę?

Nowe produkty tytoniowe – na co warto zwrócić uwagę?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele rozwiązań z segmentu tytoniu, które budzą zainteresowanie zainteresowanie zarówno wśród nałogowych palaczy, jak i tych okazjonalnych. Na co warto zwrócić uwagę? Które z produktów biją rekordy popularności, a które dopiero wchodzą na rynek? Podpowiadamy!

Jednorazówki

Czy wiesz już, że w ostatnim czasie na rynku pojawiły się nowoczesne papierosy jednorazowe? To niezwykle wygodne i ciekawe urządzenia, których niska cena i ciekawy design przyciąga wiele osób. Nie wydzielają przykrych zapachów oraz dymu, dlatego można palić je m.in. w aucie czy we własnym domu. Papierosy te działają dokładnie na tej samej zasadzie, co papierosy elektroniczne. Plusem tej opcji jest brak konieczności ładowania urządzenia, ponieważ po wykorzystanym limicie zaciągnięć papieros po prostu przestaje działać. Wówczas do niczego się już nie nadaje, dlatego należy go wyrzucić. Nie można go bowiem ponownie napełnić olejkiem czy podłączyć do ładowania.

Podgrzewany tytoń

W ostatnim czasie możemy zauważyć rosnącą popularność specjalnych urządzeń, których działanie zakłada podgrzewanie tytoniu, a nie jego spalanie. Rozwiązanie to wiąże się z szeregiem korzyści, również tych zdrowotnych. Do płuc palacza nie dostają się bowiem szkodliwe toksyny, a jedynie czysta nikotyna. Jak się pewnie domyślasz, tego typu papierosy w 100% gaszą głód nikotynowy, dlatego są doskonałą alternatywą dla klasycznego tytoniu. Co ważne, podgrzewacze tytoniu nie wydzielają typowego dymu i zapachu papierosowego, co również można uznać za atut. Minusem tej opcji jest jej cena oraz konieczność regularnego ładowania urządzenia, które wyposażone jest w specjalną baterię akumulatorową.

Nowoczesne papierosy elektroniczne

Papierosy elektroniczne szturmem wdarły się na polski rynek już wiele lat temu. Od tamtej pory regularnie zmieniają one specyfikę swojej działania, a producenci proponują nam coraz to bardziej innowacyjne urządzenia. Papierosy elektroniczne bardzo często nie posiadają nikotyny i mają za zadanie spełnić psychologiczną potrzebę zaciągania się papierosem u palacza. Co ważne, takie urządzenia również trzeba regularnie ładować. W ich wnętrzu znajdują się specjalne olejki, które pod wpływem podgrzewania spalają się. Olejki mogą mieć najróżniejsze smaki, co również wiele osób uznaje za istotny atut. Minusem tego rozwiązania są kwestie zdrowotne, ponieważ w wielu kręgach uważa się, że olejki w elektronicznych papierosach są dla ludzkiego organizmu dużo bardziej szkodliwe, niż klasyczne papierosy.