Organizacja wesela – o tym musisz pamiętać!

Organizacja wesela – o tym musisz pamiętać!

Przygotowania do wesela już rozpoczęte, ale boisz się, że o czymś ważnym zapomnisz? Może jeszcze wszystko przed Tobą i szukasz sprawdzonych metod, które pomocą Ci wszystko zapamiętać i poukładać w całość? W jednym i w drugim przypadku możemy Ci pomóc. Sprawdź, o czym powinnaś pamiętać przy organizacji Waszego wesela.

Zainwestuj w odpowiednie narzędzie do pracy – spraw sobie planer

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś planowania to idealny moment, aby zaopatrzyć się w planer ślubny. Natomiast, jeśli jesteś już w trakcie organizacji to również warto, abyś miała go zawsze pod ręką. To bardzo praktyczna rzecz z kilku powodów. Niewielkie rozmiary planera pozwolą Ci zabrać go ze sobą wszędzie. Będziesz mogła mieć go przy sobie na konsultacji w sprawie wynajęcia sali, wyboru tortu, obrączek, spotkaniu z fotografem czy DJ-em. Dzięki temu wszystkie niezbędne informacje będą w jednym miejscu i nic Ci nie umknie. Co więcej, planer ślubny zawiera w środku podpowiedzi, o czym powinnaś pamiętać, np. miejsce na listę gości, rozpisanie budżetu czy szczegółowy plan dnia uroczystości. Po prostu poprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze kwestie i na pewno o niczym nie zapomnisz.

Poinformuj odpowiednio wcześnie Waszych gości o dacie ślubu

Gdy ustalicie już datę ślub i listę osób, które chcecie, aby towarzyszyły Wam w tym wyjątkowym dniu czas na wybór zaproszeń. Wybierzcie takie, które będą pasowały do klimatu wesela, np. drewniane zaproszenia ślubne będą idealnym dopełnieniem wesela w stylu rustykalnym. Poinformujcie gości na kilka miesięcy przed wyznaczonym terminem. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze goście muszą zaplanować wolne na czas Waszej uroczystości. Po drugie, jeśli osoby przyjeżdżają lub przylatują z daleka, to potrzebują czasu na zorganizowanie odpowiedniego transportu. W końcu po trzecie, wesele to wydatki również dla gości, więc powinni móc się na to wcześniej przygotować.

Rozpisz scenariusz uroczystości

Stwórz harmonogram całej uroczystości. Przygotuj godzina po godzinie, co konkretnie będzie się działo i wręcz go swoim gościom. Dzięki temu będą oni przygotowani i unikniesz niepotrzebnego zamieszania. W organizacji gości na sali pomogą Ci również winietki ślubne. Przydziel każdemu z gości miejsce przy stole i przygotuj tablicę przed wejściem na salę, na której umieścisz pełną rozpiskę. Każdy będzie mógł wtedy sprawnie odnaleźć się na liście i szybko usiądzie do właściwego stolika. Pozwoli to szybko rozpocząć uroczystość weselną i wspólne świętowanie Waszego ważnego dnia.