Planujesz wesele? Te dodatki zrobią wrażenie!

Planujesz wesele? Te dodatki zrobią wrażenie!

Ślub i wesele to dla niektórych dwa najistotniejsze wydarzenia w ciągu całego życia. Jest to swego rodzaju rytuał przejścia — od momentu zaślubin wszystkie troski i radości możesz dzielić ze swoim mężem lub żoną. Ten radosny dzień poprzedzają miesiące przygotowań, w czasie których dokładnie planujecie każdy szczegół. Po jakie dodatki warto sięgnąć, by zrobić wrażenie na gościach i uświetnić to wydarzenie? Podpowiadamy!

Drewniane zaproszenia — trwałe i efektowne

Przygotowania rozpoczynają się na wiele miesięcy przed wielkim dniem. Gdy już zarezerwujecie salę i zapewnicie jedzenie oraz picie, warto pomyśleć o zaproszeniu gości. Poinformowanie rodziny i przyjaciół z dużym wyprzedzeniem zwiększa szansę na to, że zarezerwują sobie czas i będą obecni na Waszej uroczystości. Pozostaje jednak kwestia techniczna — jakie zaproszenia wybrać?

Możesz pójść w klasykę i przekazać nowiny w postaci kartki lub zaszaleć i sięgnąć po coś nietypowego. Drewniane zaproszenia ślubne z pewnością zrobią duże wrażenie na każdym z gości, jak i będą przypominać o Waszym radosnym dniu. Wybierając tego typu kartkę, masz pewność, że nie zapodzieje się ona żadnemu z gości. Trudno w końcu przegapić kawałek drewna, do tego tak piękny i efektowny.

Winietki ślubne, czyli jak ułatwić sobie organizację

Kiedy powiecie sobie już „tak” i złożycie podpis na akcie ślubu, nadejdzie pora na zabawę. Po przyjeździe wszystkich gości na sali weselnej najczęściej panuje wielki chaos, a wszelkie początkowe plany rozmieszczenia zaproszonych osób biorą w łeb. Czy musi tak być? Oczywiście, że nie!

Tutaj z pomocą przychodzą winietki ślubne. Są to niewielkie karteczki, na których znajdują się imiona i nazwiska gości. Winietkę najlepiej ustawić tuż przy talerzu, tak by było wiadomo, że dane miejsce jest przypisane do tej konkretnej osoby. Dzięki tym dodatkom unikniesz początkowego rozgardiaszu i niedomówień. Będziesz mieć również pewność, że każdy z gości zajmie dokładnie to miejsce, które powinien.

Jak uświetnić pierwszy taniec? Fontanna iskier!

Jednym z bardziej stresujących wydarzeń w trakcie wesela jest pierwszy taniec pary młodej. Niektórzy zakochani ćwiczą wybrany układ już na wiele miesięcy przed wielkim dniem. Inni po prostu idą na żywioł i dają ponieść się muzyce. Jak uświetnić pierwszy taniec i zrobić wrażenie na gościach? Dodaj efekt wizualny!

Popularny suchy lód, który tworzy swego rodzaju mgiełkę, coraz częściej zastępowany jest przez inne atrakcje. Jedną z nich jest fontanna iskier, której wynajem jest o wiele tańszy, niż mogłoby się wydawać. Sprzęt obsługiwany jest przez wyszkolonego operatora, nie ma więc mowy o żadnym niebezpieczeństwie. Efekt jest za to piorunujący — Twoi goście z pewnością będą nim zachwyceni!