Zadbaj o swój ogród przed zimą

Zadbaj o swój ogród przed zimą

W jaki sposób zabezpieczyć ogród przed różnego rodzaju nieprzyjemnymi zdarzeniami? To pytanie stosunkowo często zadają sobie osoby, którym zależy na wyglądzie ich ogrodów, czy też na zaoszczędzeniu pieniędzy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele osób nie wie, jak prawidło się za to zabrać. To z kolei może rodzić różnego rodzaju problemy. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, w jaki sposób należy dbać o ogród.

Jak zabezpieczyć węże ogrodowe?

Bez względu na to, czy mówimy o przydomowej działce, czy ogródku rekreacyjnym istotne jest, by o niego zadbać odpowiednio przed zakończeniem sezonu. Oprócz zabezpieczenia roślinności i sadzonek ważne jest, by zadbać również o sprzęt ogrodowy. No właśnie, ale co zrobić z ogrodowym wężem? Jeżeli chodzi o węże ogrodowe, do ich uszkodzeń najczęściej należą do nich uszkodzenia mechaniczne. Dochodzi do nich między innymi w wyniku zadeptania lub najechania sprzętem ogrodowym oraz niewłaściwym prowadzeniem prac. Co zrobić, aby uniknąć czynników mogących doprowadzić do ich mechanicznego uszkodzenia. Zabezpiecz wszystkie węże ogrodowe, starannie je zwijając. Na okres jesienno-zimowy pozostaw je w suchym i zacienionym miejscu. Dzięki temu będą sprawne w kolejnym sezonie.

Najlepsze preparaty na kleszcze

Przechowując poszczególne produkty ogrodowe, nie zapomnij o preparatach owadobójczych. Wśród nich przyda się środek na kleszcze. Za najskuteczniejsze preparaty na kleszcze uważa się te, które zawierają w sobie duże ilości substancji niwelującej szkodniki. Co równie ważne, środek ten silnie odstrasza nie tylko kleszcze, ale również inne owady, jak na przykład komary. Warto jednak pamiętać, że jest to substancja toksyczna, a co za tym idzie, należy ją stosować tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. W przeciwnym wypadku narażamy bowiem swoje zdrowie, a w skrajnych przypadkach również i życie.

Jakie kratki wentylacyjne wybrać?

Jeżeli chodzi o kratki wentylacyjne, jedną z podstawowych kwestii jest ich montaż. Jest on w dużej mierze uwarunkowany kształtem otworu wylotowego. Jeżeli zaś chodzi o ich wymiary, to do najpopularniejszych należą 14 × 14 centymetrów, oraz 14 × 20. Warto zwrócić również na materiał, z jakiego są one wykonane. Jeżeli zależy nam na ich trwałości, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kratki wykonane z materiału. Z kolei ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych często cechują się bogatszym wzornictwem, oraz niższą ceną. Zadbaj odpowiednio o sprzęt ogrodowy, dzięki czemu będzie ci służył nie tylko przez kilka miesięcy, a przez wiele lat.